A kerti viharkárok megelőzése

Nyáron gyakran előfordulnak heves záporok, zivatarok, amelyek az utóbbi években egyre nagyobb károkat okoznak a mezőgazdaságban és a kertekben. A viharos szelek, heves esőzések és a jégeső komoly veszélyt jelent a növények számára, valamint könnyen kárt tehetnek a kertben tárolt eszközökben és bútorokban. Néhány praktikus módszerrel megvédhetjük kertünket a heves viharoktól, illetve megelőzhetjük a súlyosabb viharkárokat is.

Készüljünk fel a viharra: Az előrejelzések alapján készítsük fel időben a kertet a várható viharra. A könnyen mozgatható növények beszedése a balkonokról, teraszokról, illetve a kültéren maradó növények fedezése segíthet minimalizálni a károkat. Rögzítsük a magas növényeket, cserjéket és fákat, hogy ne dőljenek ki vagy törjenek le a heves viharok során. Pakoljunk el vagy fedjünk le minden olyan tárgyat, ami könnyen szétszóródhat vagy megsérülhet a szélben, például kerti eszközök, bútorok vagy dekorációk.

Életerős növények: Az egészséges és erős növények ellenállóbbak lehetnek a viharokkal szemben. Gondoskodjunk a megfelelő tápanyagellátásról, öntözésről és védelemről, hiszen a gyenge, beteg növények könnyebben sérülhetnek. A nagy esőzések után a kártevő csigák is megjelenhetnek kertünkben, védekezzünk ellenük természetes csigariasztó szerrel. Rendszeresen metsszük vissza a fákon, bokrokon kiálló ágakat, illetve távolítsuk el a sérült és gyenge növényrészeket, hogy elkerüljük a szél miatt keletkező károkat.

Szélvédők és hálók: Fontolóra vehetjük olyan viharvédelmi struktúrák telepítését, mint például szélvédő hálók, fóliák vagy kerítések. Ezek segíthetnek megvédeni a növényeket az erős széltől és jégtől. A növények fölé telepített vékony hálók vagy speciális ponyvák átengedik a fényt és a vizet, emellett megakadályozzák, hogy a nagyobb méretű jégdarabok súlyos kárt okozzanak. Használhatunk könnyen összeállítható és szétszerelhető eszközöket, például hordozható üvegházat vagy fóliasátrat.

Ellenőrzés: Távolítsuk el a kert területéről a leszakadt ágakat, leveleket és egyéb hulladékot. Vágjuk le azokat a növényrészeket, amelyek a viharban megsérültek vagy letörtek, mivel ez segíti a növények regenerálódását és a friss hajtások kifejlődését. Ügyeljünk arra, hogy a kárt szenvedett fiatal hajtások és gyenge növények ne sérüljenek jobban. A felhalmozódott vizet vezessük el, vagy töltsük fel talajjal. Ellenőrizzük a kerítéseket, kerti épületeket és egyéb szerkezeteket, a keletkezett hibákat pedig mielőbb javítsuk.

Megfelelő tervezés: Amikor kertet építünk, vegyük figyelembe a helyi időjárási viszonyokat és a terület speciális jellemzőit. A tervezés során gondoljunk a viharvédelemre is, például a növények megfelelő elültetésére és elrendezésére, valamint a pavilonok, kerítések és szélfogók elhelyezésére. A megfelelő vízelvezetés minimalizálja a talaj elázását és a fák kidőlésének kockázatát. Ha szükséges, biztosítást is köthetünk kertünkre, amely anyagi védelmet nyújthat a heves viharok okozta károk fedezésére.

Ezekkel a módszerekkel segíthetünk ellenállóbbá tenni kertünket és növényeinket a heves viharokkal szemben, valamint csökkenthetjük a potenciális károkat. A megelőző intézkedésekkel megvédhetjük növényeinket a szél és jég okozta károktól, megfelelő gondozással pedig segíthetünk megőrizni kertünk szépségét és egészségét hosszú távon.

BIOFITO Természetes csigariasztó

A BIOFITO Természetes csigariasztó szer vegyi hatóanyag nélkül védi meg a csigáktól a dísznövényeket és a zöldségeket. Azonnali hatás, gyermekekre és háziállatokra veszélytelen. 100% természetes szepiolit szilikát, mely kimagasló nedvszívó hatásáról ismert. A földre összefüggő sávban kiszórva elszívja a talajból a nedvességet, ezáltal olyan száraz felületet képez, amely áthatolhatatlan a csigák számára. 1 kg és 500 g kiszerelésben.

Kérdése van?

Többet szeretne tudni termékeinkről? Vegye fel velünk a kapcsolatot.