Gyepgondozás nyáron
Az egyre forrósodó nappalok könnyen kárt tehetnek gyepünkben, így különösen fontos, hogy ebben az időszakban több figyelmet fordítsunk annak védelmére és ápolására. Annak érdekében, hogy gyepünk egészséges és zöld maradjon egész nyáron, gondoskodjunk róla megfelelően és végezzünk el néhány fontos lépést:
Öntözés: A meleg időben az eső mennyisége általában csökken, ezért öntözzük rendszeresen a gyepet mérsékelt mennyiségű vízzel, ezzel segítve, hogy a gyökerek mélyen leássanak a talajba. Kerüljük az öntözést a napközbeni forró időszakban, inkább válasszunk korai reggeli vagy esti időpontot. Különösen figyeljünk oda azokra a területekre, amelyek könnyen kiszáradnak.
Fűnyírás: Rendszeresen végezzünk fűnyírást, azonban figyeljünk rá, hogy ne vágjuk túl alacsonyra a füvet, mivel a melegben jobban ki van téve a kiszáradásnak. Hagyjunk legalább 5-7,5 centiméteres magasságot a fűszálaknak, ez segít megőrizni a talaj nedvességét és védelmet nyújt a gyomokkal szemben.
Gyomirtás: A meleg időben a gyomok is gyorsabban nőhetnek. Figyeljünk oda a gyomnövények megjelenésére, és távolítsuk el őket időben, hogy megakadályozzuk azok elburjánzását. Használjunk gyomirtó szert, hogy megakadályozzuk a gyomok elterjedését. Fontos, hogy a kiválasztott gyomirtót a gyártó utasításainak megfelelően használjuk, és ha tehetjük, válasszunk környezetbarát terméket.
Tápanyag utánpótlás: Időnként célszerű trágyázni a gyepet, hogy pótoljuk az elveszített tápanyagokat. Használjunk nitrogént, foszfort és káliumot tartalmazó, folyamatosan felszívódó műtrágyát, amely hosszú ideig biztosítja a megfelelő tápanyagokat a fűnek. Ügyeljünk arra, hogy a trágyát egyenletesen vigyük fel a gyepre, és ne használjunk túlzott mennyiséget, mert ez károsíthatja a füvet. A trágyázást célszerű a fűnyírás után elvégezni, hogy a fűszálak könnyebben felszívják a tápanyagokat.
Szellőztetés: Ha a gyep tömörödöttnek tűnik, gondoskodjunk annak szellőztetéséről. Használhatunk szellőztető villát vagy speciális gépeket, amelyekkel átszúrjuk a talajt, hogy jobb levegő- és vízáramlást biztosítsunk a gyökerek számára. Emellett tőzegmohát is használhatunk, hogy megőrizzük a talaj nedvességét és javítsuk annak minőségét.
Kártevők eltávolítása: Ha kártevőket vagy betegségeket észlelünk, fontos, hogy azonnal intézkedjünk. A gombaölő szerek használata segíthet megszabadulni a gombás fertőzésektől, amelyek vonzzák a kártevőket. Ha súlyos vagy nehezen kezelhető fertőzésről van szó, érdemes lehet egy kertész vagy növényvédelmi szakértő segítségét kérni a megfelelő kezelési módszer megtalálásában.
Fontos megjegyezni, hogy az ápolás módja nagyban függ a helyi körülményektől és a gyep típusától is, ezért igazítsuk ehhez gyepgondozási rutinunkat. A rendszeres gondozás és a fent említett lépések segíthetnek megőrizni a gyep egészségét és szépségét a forró nyári napokon is.
FITO Gyeptrágya
A FITO GYEPTRÁGYÁT kifejezetten kerti gyephez, dísznövényekhez, cserjékhez, bokrokhoz fejlesztették ki speciális igényeik miatt.
Nitrogénben gazdag, gondosan megtervezett komplex összetétele kiegyensúlyozott tápanyagutánpótlást biztosít, mivel a kettős formulának köszönhetően a nitrogén egy része azonnal felszabadul, míg a többi folyamatosan és fokozatosan oldódik fel. 5 kg.