Milyen virágmagokat ültessünk májusban?

Május a tavasz egyik legszebb hónapja, tökéletes időszak a virágmagok ültetésére, hiszen a meleg idő és a gyakori esőzés ideális feltételeket biztosít a magok csírázásához és növekedéséhez, így a növények egész nyáron egészségesek és virágzóak lesznek. Az alábbi 7 virágfajtát érdemes májusban ültetni:

Hajnalka: A hajnalka sokféle színben kapható, gyönyörű évelő növény, amely kora tavasztól egészen késő őszig virágzik. Laza, jó vízelvezetésű talajra van szüksége, a száraz időben öntözzük gyakrabban. Szereti a napos vagy félárnyékos helyeket, ezért olyan helyre tegyük, ahol legalább napi 4-6 óra napfény éri. Nincs szükség gyakori tápoldatozásra, azonban a virágok fakóvá válása tápanyaghiányt jelez, ebben az esetben használjunk nitrogén, foszfor és kálium tartalmú tápoldatot. Kártevőknek és betegségeknek jól ellenáll.

Büdöske: A büdöske egy egynyári növény, amely kora tavasztól egészen őszig virágzik. A büdöske a humuszos, tápanyagban gazdag talajt szereti, amely jó vízelvezető. A félárnyékos vagy árnyékos helyeket kedveli, de néhány fajtája a napsütést is jól viseli. Ültessük őket árnyékos helyre, ahol csak reggel vagy késő délután éri nap. Nem igényel sok vizet, azonban érdemes 2 hetente tápoldatozni. Nem érzékeny a betegségekre és kártevőkre.

Napraforgó: A nagy, aranysárga virágú napraforgó tökéletes kertek, teraszok és erkélyek díszítésére. Szereti a jó minőségű, semleges vagy enyhén savas talajt, amely jó vízelvezetésű és könnyen megmunkálható. Szereti a napos helyeket, ahol legalább napi 6-8 óra napfény éri. Ajánlott műtrágyát adni a növénynek az ültetést követő 2-3 hétben, ezt követően elég havonta egyszer tápoldatozni. A nagyobb méretű napraforgókat támasszuk ki, hogy ne hajoljanak meg a szélben. Kártevőknek jól ellenáll.

Sarkantyúka: A sarkantyúka nagyon hosszú ideig virágzik, és számos színben elérhető. Szereti a napos vagy félárnyékos helyet, és a jó minőségű talajt, amely jó vízelvezetésű és tápanyagban gazdag. A sarkantyúka nem igényel sok vizet, ezért a túlzott nedvességet kerülni kell. Ajánlott műtrágyát adni a növénynek az ültetést követő 2-3 héten belül, ezt követően havonta egyszer tápoldatozzuk. Néhány kártevővel és betegséggel szemben érzékeny.

Kukacvirág: A kukacvirág apró, nagyon színes és vidám virágokat hoz, amelyek egész nyáron át virágoznak. Tökéletes kisebb kertekbe vagy balkonokra. A napos helyet kedveli, így ültessük olyan helyre, ahol legalább 6-8 órányi napfény éri. Jól bírja a homokos és száraz talajt, így nem igényel nagyobb talaj-előkészítést és nincs szükség tápoldatozásra sem. Nem vízigényes, a melegebb napokon érdemes gyakrabban locsolni. Nem érzékeny a betegségekre, kártevőkre.

Harangvirág: A harangvirág gyönyörű apró virágait egész nyáron csodálhatjuk. Szereti a napos helyeket, de jól bírja az árnyékot is. Ha napos helyre ültetjük, ügyeljünk rá, hogy ne égesse meg. Mindenféle talajon megél, de jobban fejlődik a jó vízáteresztő képességű, laza, tápanyagban gazdag talajban. Ha a talaj tápanyaghiányos, érdemes tápoldatot használni. Nincs nagy vízigénye, a meleg napokon öntözzük gyakrabban. Nem túl érzékenyek a betegségekre, azonban levéltetvek és csigák néha megtámadhatják.

Rézvirág: A rézvirág színes és díszes virágai miatt kedvelt növény. Napos helyen érzi jól magát, ezért olyan helyre ültessük, ahol részben közvetlen napfény éri. A talajnak laza, jó vízelvezetésűnek és tápanyagban gazdagnak kell lennie. Érdemes rendszeresen trágyázni, különösen a virágzás időszakában – ehhez használjunk lassú felszívódású műtrágyát. Mérsékelt öntözést igényel, a túlzott nedvesség szürkepenész és egyéb gombás betegségek kialakulásához vezethet.

Kérdése van?

Többet szeretne tudni termékeinkről? Vegye fel velünk a kapcsolatot.