Virágzó kertek – májusi kerti munkák
Május a tavasz végének és a nyár kezdetének az időszaka, ilyenkor várnak ránk az igazi kerti munkák, mint például gyepnyírás, permetezés, növények ültetése és ágyások előkészítése. Nézzük a májusi teendőket!
Fordítsunk időt gyepünk gondozására!
Ahogy az időjárás melegszik és egyre több a csapadék, úgy a fű is gyorsabban nő. Nyírjuk rendszeresen a gyepet, és a fűszegélyek körül az ágyásokat is tegyük rendbe. A fű növekedésével a gyomok is megjelennek. Fontos, hogy rendszeresen eltávolítsuk azokat, ezzel megakadályozva, hogy elszívják az értékes tápanyagokat és vizet a többi növény elől.
Borítsuk virágba kertünket, balkonjainkat!
Májusban az időjárás már általában elég meleg és stabil ahhoz, hogy a növények jól növekedjenek és dúsan virágozzanak, így lehetőség nyílik új növények ültetésére is. Kertünk méretétől függően ültethetünk cserjéket, virágokat, gyümölcsfákat, stb. Érdemes figyelembe venni az adott növényfajta igényeit, és azt, hogy milyen talajba ültessük. Ügyeljünk rá, hogy az ültető gödrök mélysége és szélessége az adott növény várható méretének megfelelő legyen.
Segítsük növényeink fejlődését!
Az időjárási körülményektől függően az áprilisban elvetett fűmagok vagy az ültetett növények is igényelhetnek trágyázást. Használhatunk szerves trágyát, vagy növényi tápoldatot, tápgranulátumot, ezzel segítve növekedésüket és erősítve ellenállóképességüket a betegségekkel szemben. Mivel májusban már elég meleg az idő, ezért a növényeknek is több vizet kell adni. Ügyeljünk arra, hogy a növényeket a száraz időszakokban rendszeresen öntözzük, hogy ne száradjanak ki.
Óvjuk meg kertünket!
A meleg idő és a gyakori esőzések beköszöntével a kertben felüthetik fejüket a kártevők, például levéltetvek, csigák vagy gombás megbetegedések. Fontos, hogy időben észrevegyük őket és intézkedjünk az ellenük. Néhány növény esetében ügyeljünk rá, hogy az esti öntözésnél ne érje a levelét víz, ezzel elkerülhetjük a gombásodást. Használjuk természetes növényvédő- és csigariasztó szereket. A kártevők mellett házikedvencünk is gondot okozhat a kert felásásával vagy piszkítással, ennek megelőzésére használjunk kutya és macska távoltartót.
Ne feledkezzünk meg a szobanövényekről sem!
A szobanövények kihelyezése a kertbe számos előnnyel járhat, például a növények friss levegőt és több napfényt kapnak, ami javíthatja az egészségüket és növekedésüket. Fontos, hogy a szobanövényeknek megfelelő helyet válasszunk a kertben a napfény, az árnyék és a nedvesség tekintetében is.
Májusban már élvezhetjük a jó időt és bátran alakíthatjuk kertünket, hogy egész nyáron csodás virágokkal és finom terméssel kápráztasson minket. Fontos, hogy minden kert és növény más-más igényekkel rendelkezik, ezért figyeljünk rájuk, és a szükségleteiknek megfelelően gondoskodjunk róluk.
BIOFITO Természetes csigariasztó
A BIOFITO Természetes csigariasztó szer vegyi hatóanyag nélkül védi meg a csigáktól a dísznövényeket és a zöldségeket. Azonnali hatás, gyermekekre és háziállatokra veszélytelen. 100% természetes szepiolit szilikát, mely kimagasló nedvszívó hatásáról ismert. A földre összefüggő sávban kiszórva elszívja a talajból a nedvességet, ezáltal olyan száraz felületet képez, amely áthatolhatatlan a csigák számára. 1 kg és 500 g kiszerelésben.
GET OFF Elszoktató gél
A GET OFF gélben található zselé kristályok laza elterítésével hatásos eredményt érhetünk el mindenféle időjárási körülmények között, a szer ugyanis fokozatosan bocsájt ki egy erős illatot, amely megtéveszti a kutyák és a macskák szaglását. A szert használhatjuk töményen a kövezeten, a pázsit körül vagy a virágágyásokban.
FITO Univerzális tápgranulátum
A FITO Univerzális tápgranulátumot kifejezetten a kültéri növények magas tápanyagigényéhez fejlesztették ki. Folyamatosan, a növény szükségleteinek megfelelően szívódik fel a túladagolás veszélye nélkül, így segítve a kiegyensúlyozott tápanyagutánpótlást és védelmet. 1 kg.